O Radiu

Ruszamy z Radiem Koła PPS Łódź Widzew. Znajdziecie tu Państwo słuchowiska, wywiady, reportaże o Polskiej Partii Socjalistycznej. Będziemy poruszali tematy historyczne, ale także współczesne. Niejednokrotnie nasze materiały będą ilustrowane historycznymi zdjęciami, które pozwolą oddać ducha tamtych dni.

Zapytacie czemu radio? Polska Partia Socjalistyczna powstała na zjeździe w Paryżu w 1892 roku. Guglielmo Marconi, syn włoskiego kupca z Lombardii, rozpoczął doświadczenia z przesyłaniem i odbiorem fal radiowych w roku 1894. Pracując w amatorskich warunkach – i częściowo w tajemnicy przed ojcem – uzyskał we wrześniu 1895 roku łączność radiową na odległość 1 kilometra. Tesla opracował konstrukcję cewki wysokonapięciowej, wysyłającej silne fale elektromagnetyczne i zaczął pracować nad urządzeniem, które mogłoby te fale odbierać. Jego patent na urządzenie do przesyłania i odbioru fal elektromagnetycznych był gotowy w 1900 roku, jednak ubiegł go w tym o kilka dni Marconi. Radio ma swój klimat, tak jak i PPS ma swój klimat. Oto dlaczego wybraliśmy radio a nie internetową telewizję.

PPS to najstarsza partia w Polsce. Dlatego my chcemy Wam o niej opowiedzieć za pomocą radia, które pomimo upływu lat wciąż się nie starzeje.

Możesz nas słuchać w tramwaju, w samochodzie. Możesz wykonując swoją pracę poznać wspaniałą historię Polskiej Partii Socjalistycznej. Możesz posłuchać wywiadów z politykami PPS.